InformacjeNowościWydarzenia

Serdecznie zapraszamy Państwa na XIV Krajowe Spotkanie Sekcji Radioterapii PTFM, które odbędzie się w dniach 13 – 15 czerwca 2024 roku w Łebie.

Serdecznie zapraszamy Państwa na XIV Krajowe Spotkanie Sekcji Radioterapii PTFM, które odbędzie się w dniach 13 – 15 czerwca 2024 roku w Łebie. Miejscem Konferencji będzie Hotel Łeba & Spa przy ulicy Nadmorskiej 9B (https://www.hotelleba.com.pl). Organizatorem spotkania jest Sekcja Radioterapii PTFM, we współpracy z Zakładem Fizyki Medycznej Gdyńskiego Centrum Onkologii.

Spotkanie będzie podzielone na 2 części. Zgodnie z wynikiem przeprowadzonej ankiety pierwszego dnia (czwartek) poruszone zostaną zagadnienia związane z radiobiologią, sumowaniem dawek oraz oceną ryzyka w przypadku kilkukrotnej radioterapii. Drugiego dnia (piątek) tematem przewodnim będzie adaptacja planów leczenia – kiedy i w jaki sposób ją realizować. W obu dniach przewidujemy debatę, która z pewnością będzie okazją do wymiany doświadczeń.

W trakcie spotkania zaplanowane są również prezentacje zaproszonych wykładowców oraz firm sponsorskich. Podobnie jak w latach ubiegłych bardzo dużą rolę odgrywać będą uczestnicy. W każdym dniu konferencji przewidziane są prezentacje wygłaszane przez fizyków z krajowych ośrodków radioterapii. Na każdą ustną prezentację przeznaczone będzie 20 minut, w tym 5 minut na pytania i dyskusję.

Koszt uczestnictwa przy wczesnej rejestracji – do 30 kwietnia 2024 roku został ustalony na poziomie 400 zł dla członków PTFM oraz 550 zł dla uczestników nienależących do Towarzystwa. Rejestracja późna (1.05.2024-10.06.2024) – 450zł dla członków PTFM, 600zł zł dla uczestników nienależących do Towarzystwa.

Link do formularzu zgłoszeniowego:

Łeba 2024 rejestracja

Link do opłaty za udział w Spotkanie Sekcji Radioterapii PTFM:

https://www.ptfm.org/sklep/

Wyniki przyjętych prezentacji zostaną ogłoszone, wraz z ostatecznym programem do dnia 20 maja.

W hotelu, w którym będzie obywało się spotkanie organizatorzy wynegocjowali specjalne ceny noclegów dla uczestników (podczas rezerwacji proszę podać hasło: konferencja fizyków). Cena za pokój 1-osobowy standard ze śniadaniem to 454 zł/noc, natomiast cena za pokój 2-osobowy standard ze śniadaniem to koszt 504 zł/noc.

Do zobaczenia nad morzem.

Pytania/wątpliwości: j.kaminska@gumed.edu.pl (Joanna Kamińska), pczajkowski82@gmail.com (Paweł Czajkowski)

 

Przewodnicząca Sekcji Radioterapii PTFM   

dr inż. Joanna Kamińska

 

Gdyńskie Centrum Onkologii

dr Paweł Czajkowski

 

Prezes PTFM    

prof. dr hab.Tomasz Piotrowski