Edukacja / DydaktykaNowościRóżneWydarzenia

Wydarzenie: I Forum Fizyków Medycznych Diagnostyki Obrazowej

Jesteś specjalistą fizyki medycznej, absolwentem kursu dla fizyków medycznych w zakresie rentgenodiagnostyki i radiologii zabiegowej, magistrem, inżynierem, licencjatem a może studentem jednego z kierunków, które prowadzić mogą do wykonywania tego pożytecznego i dającego wiele frajdy zawodu?

Szukałaś/-eś kiedyś miejsca otwartego na dyskusję i dającego przestrzeń do kulturalnej wymiany myśli i doświadczeń? Miejsca, w którym wiek, dziedzina czy staż pracy nie mają żadnego znaczenia, a tytuły zawodowe czy naukowe nie tworzą zbędnego dystansu?

Jeśli odpowiedziałaś/-eś twierdząco na większość z powyższych pytań to prawdopodobnie udział w wydarzeniu, które proponujemy, sprawi Ci radość i poprawi komfort Twojej pracy.

I Forum Fizyków Medycznych Diagnostyki Obrazowej to niesamowite dwa dni spotkań.

Dzień 1. to solidna dawka wykładów ściśle związanych z pracą fizyków medycznych pracujących w diagnostyce obrazowej.

Dzień 2. to – w naszej ocenie istna petarda – warsztaty m.in z testów podstawowych RTG i TK, analizy plików DICOM, kalibracji i testowania monitorów.

Wierzymy że przerodzi się w stały (ale nie niezmienny) cykl spotkań ludzi z pasją, zaangażowaniem i zapewne nie bez problemów. Kapitan Jack Sparrow zwykł jednak mawiać: “Problem nie jest problemem… Problemem jest twoje podejście do problemu!”.

Dlatego zapraszamy do udziału wszystkich (bez wyjątku), którym nieobcy jest los fizyka pracującego w dziedzinach medycyny wykorzystujących fale mechaniczne, elektromagnetyczne – w szczególności promieniowanie jonizujące – do diagnostyki medycznej i obrazowania medycznego.

Wydarzenie: I Forum Fizyków Medycznych Diagnostyki Obrazowej

Termin: 8-9 grudnia 2023

Lokalizacja: Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. ul. Jana Pawła II 68, 95-200 Pabianice

Cena: 200 zł (SKLEP PTFM  https://www.ptfm.org/sklep/) – całość imprezy.

Program i szczegóły na stronie

LINK:  ffmdo.pl

 

Organizatorzy:

Grupa członków Sekcji Diagnostyki Obrazowej, Pabianickie Centrum Medyczne

Współorganizator: Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej

Serdecznie zapraszamy