InformacjeRóżne

28.02.2023 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Poleczki 19) o godz. 17.00 rozpocznie się Demo Day

Dzień dobry!
 
28.02.2023 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej (ul. Poleczki 19) o godz. 17.00 rozpocznie się Demo Day, czyli prezentacja innowacyjnych rozwiązań medycznych, które zostały opracowane przez doktorantów Politechniki Warszawskiej.
 
Wydarzenie jest zwieńczeniem MedTech-Athonu – konkursu dla doktorantów, który rozpoczął się w ubiegłym roku na Politechnice Warszawskiej.
W ramach całego MedTech-Athonu doktoranci najpierw musieli zbudować interdyscyplinarne zespoły, następnie przejść cykl szkoleń biznesowych, a na koniec, w ciągu 3-dniowego maratonu pracy, podobnego do hackathonu, opracować koncepcję rozwiązania z zakresu medycyny.
 
W maju 2022, w trakcie finału MedTech-Athonu zespoły musiały zaprezentować swoje rozwiązanie i przekonać jury, że ich pomysł jest rozwojowy i ma potencjał biznesowy.
Trzy najlepsze zespoły dostały dofinansowanie, dzięki któremu prowadziły badania i pracowały nad demonstratorem.
Podczas Demo Day te trzy zespoły zaprezentują swoje rozwiązania przed publicznością oraz jury konkursowym, które wybierze zwycięski zespół.
 
Załączam informację o wydarzeniu oraz zdjęcia z wydarzenia finałowego z maja 2022.
 
Jeden z zespołów, który wziął udział w naszym MedTech-Athonie wygrał międzynarodowy Konkurs – Nagrodę Jamesa Dysona:
https://www.jamesdysonaward.org/pl-PL/2022/project/smartheal/
 
Jak twierdzą członkowie zespołu SmartHeal, szkolenia biznesowe podczas MedTech-Athonu pomogły im w opracowaniu końcowej prezentacji w konkursie Dysona.
 
 
Więcej informacji o Demo Day:
 
Wstęp na Demo Day jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.
 
 
Z pozdrowieniami
Kamil Nowelli
Specjalista ds. marketingu
Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT
Politechniki Warszawskiej
ul. Poleczki 19, 02-822 Warszawa
tel: 22 182 1095