Działalność ZarząduRóżne

Nowy 2021 rok – List Prezesa PTFM

Witam w Nowym Roku

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

 

Życzę wszystkim jak najlepszego 2021 roku.

Przede wszystkim zdrowia!

 

Na początku ubiegłego roku, nikt nie spodziewał się, że będzie on zdecydowanie inny niż lata poprzednie. Mam nadzieję, że w tym roku wrócimy do normalnej aktywności zwianej z naszymi spotkaniami, konferencjami  i szkoleniami.  Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, jednym z pierwszych spotkań, będzie spotkanie Sekcji Brachyterapii, które odbędzie się w Krakowie w marcu. Jest to spotkanie, które miało odbyć się w marcu poprzedniego roku.  Ze względu na brak wydarzeń w ubiegłym roku,  nasze Towarzystwo nie miało żadnych przychodów. Dlatego  bardzo proszę o uregulowanie zaległych składek członkowskich.

 

Jedną z ważniejszych decyzji jaka podjął Zarząd Główny w ubiegłym roku, jest rozpoczęcie procesu uznania naszej specjalizacji  Europejską Federację Towarzystw Fizyki Medycznej. Warunkiem którego nie spełniamy jest proces ustawicznego szkolenia.  A zatem trochę pracy przed nami.

 

Bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie w pracy w tych trudny czasach.  Pamiętajmy, że szpital jest od leczenia chorych. Jest dla mnie, nie do zaakceptowania sytuacja, kiedy szpital odmawia przyjęcia chorego. Na szczęście fizycy medyczni są zawsze do dyspozycji. Za co jeszcze raz DZIĘKUJĘ!

 

 

Krzysztof Ślosarek